PKP PLK: wydrukuj rozkład jazdy 2012-13

PKP PLK: wydrukuj rozkład jazdy 2012-13

18 listopada 2012 | Autor:
5
PODZIEL SIĘ

Od 18 listopada 2012 r. obowiązkiem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jako zarządcy infrastruktury jest rozwieszanie plakatów o rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich. Jednocześnie wprowadzona zostaje nowa usługa - możliwości samodzielnego wydruku rozkładu jazdy.

Fot. PKP PLK

Rozkład jazdy obowiązujący od 9 grudnia 2012 r. do 9 lutego 2013 r. będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej www.plk-sa.pl w specjalnej zakładce pod adresem rozklad.plk-sa.pl. Udostępnienie tych informacji to duże ułatwienie dla pasażerów. Ponadto nowy rozkład publikowany jest dwa tygodnie wcześniej niż w latach ubiegłych.

Powyższe rozwiązania są rezultatem wdrożenia w życie zmian w Ustawie z 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2007 r., nr 16, poz. 94 z późn. zm.). Zmiany nakładają na zarządcę infrastruktury obowiązek dostarczania informacji o rozkładzie jazdy pasażerom poprzez prezentację rozkładu na peronach oraz stronie internetowej zarządcy. Prezentacja nowego rozkładu realizowana jest 21 dni przed jego wejściem w życie.

PODZIEL SIĘ

5 komentarzy

  1. Wszystko pięknie, ale są tam mylne informacje.Na przykład: stacja Iława Główna, pociąg "MOTŁAWA" czy "ŁYNA" nie są pociągami interRegio, a Regio
    z wyznaczonymi stacjami zatrzymania. To należałoby poprawić.

  2. Rozwiązanie bardzo korzystne dla potencjalnego pasażera. Dzisiaj jakbym chciał zapoznać się ze stroną nr 452 (Tczew - Wejherowo)Sieciowego Rozkładu Jazdy 2011/2012 to na stronie internetowej Przewozów Regionalnych (zakładka - Tabele rozkładu jazdy) pod tym numerem tej tabeli znajdują się tabele 426, 430, 452 i 505, z tym że większość z nich zawiera tylko pociągi PR albo kilka wybranych pociągów TLK ale już bez Ex. A poprzednie jego edycje zawierały tylko mylną informacją o prowadzonej aktualizacji, której nikt odpowiedzialny za tę stronę internetową nie wykonywał i nie upublikował. Po prostu z uwagi na krótki czas obowiązywania aktualnego rozkładu jazdy i ogromnej ilości poprawek to się nie opłacało.

DODAJ KOMENTARZ