Studenci ze zniżką 51% na pociągi międzynarodowe

Studenci ze zniżką 51% na pociągi międzynarodowe

14 marca 2013 | Autor:
4
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity rozpoczęło prace nad wdrożeniem do systemu sprzedaży możliwości wydawania biletów z ulgami ustawowymi na przejazdy pociągami EuroCity. Oznacza to, że już wkrótce np. studenci uprawnieni do ulgowych przejazdów, ze zniżki 51 proc. skorzystają również na odcinkach krajowych w pociągach EuroCity.

Fot. Mikołaj Manowski

Zmiana możliwa jest dzięki wydanej przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wykładni przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dotychczas PKP Intercity przy wydawaniu biletów z ulgami ustawowymi kierowała się następującym zakresem obowiązywania ulg:

  1. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego – stosuje się daną ulgę we wszystkich uruchamianych przez spółkę kategoriach pociągów (TLK, EIC, Ex, EC);
  2. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych – stosuje się daną ulgę:
  1. w pociągach pospiesznych  - TLK
  2. w pociągach ekspresowych  - EIC, EX.

Włączenie pociągów EuroCity do kategorii pociągów ekspresowych otwiera przewoźnikowi możliwość honorowania na odcinkach krajowych biletów z ulgami ustawowymi, obejmującymi przejazdy w pociągach ekspresowych oprócz EIC i Ex. Są to m.in.  studenci czy  młodzież szkolna.

PKP Intercity zakłada wdrożenie  udogodnienia w kwietniu 2013 r.

PODZIEL SIĘ

4 komentarze

  1. Zarobić? Osoba, ktora to pisze chyba sobie nie zdaje sprawy jak teraz studia wyglądają, zajęcia od 8 rano do 20:00, dzień w dzień, a ceny takie, że 15-tego każdego miesiąca już nie ma za co żyć. Więc gdyby nie te zniżki, to pewnie nie widywałabym rodziców, bo nie miałam za co do nich dojechać. Typowa polska mentalność, zamiast się cieszyć, że komuś się żyje łatwiej, to tylko zazdrość i zawiść. Szkoda słów.

  2. Ta student, który może już na siebie zarobić - 51%, dziecko, które jest tylko na utrzymaniu rodziców - 37%. Wot i sprawiedliwość.

DODAJ KOMENTARZ