Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości

14.03.2014 16:16

MW, novinite

Nowy terminal przeładunkowy powstanie w Bułgarii

Fot. Phil Richards, Wikimedia

Bułgarski minister transportu Danaił Papazow zapowiedział budowę nowego terminalu intermodalnego w Warnie nad Morzem Czarnym. Budowa rozpocznie się w 2015 r.

Grupa robocza rozpoczęła już przygotowywanie zakresu zadań dla nowej placówki. Minister Papazow zapowiedział, że raport ten będzie gotowy do końca marca. Powiedział też, że oprócz nabrzeży służących do przeładunku kontenerów powstaną także specjalne terminale służące do załadunku zboża. Koszt realizacji projektu nowego terminala szacuje się na 15 mln lew (prawie 32,5 mln zł). Warneński terminal usytuowany we Wschodnim Porcie oraz dworzec kolejowy stworzą wspólny kompleks.

Minister Papazow poinformował także, że porty w Burgas i Warnie podpisały wstępne umowy na budowę gazociągu biegnącego dnem Morza Czarnego. Zapowiedział także, że będą mogły one oferować usługi związane z logistyką realizacji projektu gazociągu. Bułgarskie Koleje Państwowe także będą przypisane do tego zadania.

Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.