Z PKP Intercity na długi weekend styczniowy

Z PKP Intercity na długi weekend styczniowy

05 stycznia 2017 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Więcej miejsc w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach oraz jadących do turystycznych miejscowości, a także mobilne punkty informacji na największych dworcach - tak wygląda oferta PKP Intercity na zbliżający się długi weekend.

Fot. PKP Intercity

Od najbliższego piątku do poniedziałku w pociągach, kursujących na najpopularniejszych trasach oraz jadących do popularnych miejscowości turystycznych, pojawią się dodatkowe wagony. Przewoźnik, analizując liczbę już sprzedanych biletów i bazując na doświadczeniach z lat ubiegłych, zaplanował dodatkowe miejsca dla pasażerów w pociągach kursujących m.in. do Krakowa, Zakopanego czy Trójmiasta. Duża część biletów jest sprzedawana bezpośrednio przed podróżą, dlatego PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich pociągach i tam, gdzie będzie to możliwe, uzupełni składy o kolejne wagony.

Taniej w weekendy

Pasażerowie, którzy podczas długiego weekendu planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, pozwalającej na wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne od czwartku (5 stycznia), od godz. 19:00 do poniedziałku (9 stycznia) do godz. 6:00. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Informacje dla pasażerów

Podczas wzmożonego ruchu związanego z weekendowymi wyjazdami na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy. Z ich pomocy skorzystają m.in. pasażerowie podróżujący z Krakowa, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Wrocławia. Ponadto informacje o rozkładzie jazdy oraz promocjach biletowych są dostępne w Internecie (www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757. Osoby, które dopiero planują wyjazd, mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W zakładce Pociągi-prognoza frekwencji znajduje się lista połączeń wraz z szacowanym zainteresowaniem.

PODZIEL SIĘ

1 komentarz

  1. Piąty rok pod rząd korzystam z pociągu TLK Malinowski relacji Warszawa-Krynica-Warszawa. I piąty rok pod rząd jadę niedogrzanymi wagonami. Korzystałem z wagonów z przedziałami i bez przedziałów. Poznałem już wszystkie sztuczki techniczne do poprawienia temperatury powietrza wagonie z okładaniem termostatu mokrymi chusteczkami włącznie. W dniu wczorajszym tj. 7.01 jechałem super różowo-fioletowym wagonem bezprzedziałowym z Krynicy do Warszawy z bajerami WFi T-Mobile. Był to wagon-chłodnia. Klimatyzacja ledwo działała, nadmuchiwane powietrze było lekko letnie. Temperatura na elektronicznym regulatorze była ustawiona na max. Poza tym pneumatyczne szklane drzwi oddzielające pomost od zasadniczej części wagonu cyklicznie otwierały się i zamykały wpuszczając do przedziału pasażerskiego kolejne partie mroźnego powietrza. Większość pasażerów jechała w kurtkach, niektórzy w czapkach bądź kapturach na głowach. Załoga pociągu była bezradna. W takich warunkach oczywiście z nieodzownym opóźnieniem dojechaliśmy do Warszawy. Jako ciekawostkę przytoczę, że w ubikacji temperatura sięgała 30 stopni. Znajomi radzili mi abym tam odbył całą podróż. Dziwię się, że Intercity ma odwagę reklamować swoje pociągi jeżdżące w takim stanie technicznym. To jest po prostu wstyd. I na koniec pocieszająca wiadomość. Przewoźnik Polski Bus niedawno uruchomił codzienne połączenia relacji Warszawa-Krynica-Warszawa, dwa kursy na dobę. Jeden dzienny drugi nocny. Cena w zależności od dnia tygodnia 26 do 38 zł a więc taniej niż w PKP.

DODAJ KOMENTARZ