PKP Cargo pomaga walczyć z zimą

PKP Cargo pomaga walczyć z zimą

10 stycznia 2017 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

PKP Cargo w pełni wykonuje zlecenia PKP PLK związane z utrzymaniem ruchu kolejowego w warunkach zimowych. Tylko w ostatnich kilku dniach panujących w Polsce ostrych mrozów największy w kraju przewoźnik towarowy skierował kilkanaście lokomotyw do osłony sieci kolejowej.

Fot. PKP Cargo

Trudne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niskie temperatury, jakie w ostatnich dniach panują w Polsce, dają się mocno odczuć także w przewozach kolejowych.           PKP Cargo, samo walcząc ze skutkami zimy, przychodzi z pomocą innym przewoźnikom kolejowym. Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez PKP PLK, PKP Cargo skierowało w dniach 6-9 stycznia br. kilkanaście lokomotyw, zwłaszcza spalinowych, które w określonych godzinach włączały` się do akcji zimowej.

Lokomotywy spalinowe PKP Cargo w razie uszkodzeń prowadzących pociągi lokomotyw są używane do  doprowadzania ich do najbliższej stacji i tym samym do udrażniania szlaków. PKP PLK wykorzystuje je także do pomocy innym przewoźnikom. Lokomotywy elektryczne są używane do przecierania linii trakcji elektrycznej.

– W pełni wywiązujemy się z nałożonych  na nas zadań w okresie panujących na kolei trudnych warunków atmosferycznych. Mamy satysfakcję, że potencjał  taborowy PKP Cargo może wspomagać innych przewoźników pasażerskich i towarowych  – powiedział  Maciej Libiszewski, Prezes Zarządu PKP Cargo.

PODZIEL SIĘ

3 komentarze

    • Ale to już było - za "komuny" ... Mieli dyżury, nawet z łopatami . Ale to co za "komuny" - było złe. Teraz wystarczą "dyżury" CZŁONKÓW RAD NADZORCZYCH ( obstawili by całą sieć tylu/tyle ich jest...). A co do "pomocy CARGO w walce z zimą ZA ILE TA "POMOC" ??? Pewnie tak jak Energetyka "pomaga" ??? Komu ? PLK ??? PLK "za komuny" miała wszystko swoje. Efekty obecnej "pomocy" są tak kosztowne że odprawy dla pracowników CARGO i PKP Energetyka to 60-100 tys. zł/ "łebka" a dla wspomaganej PLK-i - na odchodzącego - "0" (ZERO !!!). Ponoć już raz"ruscy" w ramach "pomocy" wybudowali w Warszawie fragment Instytutu Łomonosowa ( czyli - Pałac Kultury i Nauki).....

DODAJ KOMENTARZ