Siemens dostarczy Szwajcarom 18 Vectronów

Siemens dostarczy Szwajcarom 18 Vectronów

31 stycznia 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Już za rok w korytarzu towarowym prowadzącym z Niemiec do Włoch będzie kursować 18 nowych lokomotyw Siemensa typu Vectron. Producent podpisał właśnie umowę na dostarczenie pojazdów wielosystemowych dla firmy leasingowej LokRoll. Początek dostaw ma nastąpić w grudniu 2017 r. Pierwszym użytkownikiem lokomotyw będzie szwajcarski SBB Cargo International.

Fot. Siemens

Wraz z funduszem infrastrukturalnym Reichmuth Infrastruktur Schweiz, firma leasingowa LokRoll złożyła zamówienie u Siemensa na 18 wielosystemowych lokomotyw typu Vectron. Lokomotywy będą wykorzystywane w transgranicznym korytarzu Niemcy-Austria-Szwajcaria-Włochy.

Oprócz krajowych systemów sterowania, wszystkie lokomotywy będą wyposażone również w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS).

Lokomotywy będą dysponowały maksymalną mocą 6400kW, a ich maksymalna prędkość będzie wynosić 160 km/h. LokRoll przekaże lokomotywy w dzierżawę szwajcarskiej firmie transportu towarowego SBB Cargo International na okres 15 lat.

PODZIEL SIĘ

1 komentarz

  1. Powiem tak: mozeby Ministerstwo Infra. i Ministerstwo Nauki. zrobilo projekt na PolEx tj cos ala ÖBB Railjet Siemens'a, tylko zrobiony przez polakow dla polakow. Jest Newag z ich Griffin'em, jest Cegielorz z wagonami na 200km/h, sa tez opracowania (prototyp) wozkow na 250k/h z ITS. Zatem ludzie do dziela. Mozna by utworzyc konsorcjum PolEx w skladzie: Newag, FPS Cegielski i ITS 8lub kto by byl jeszcze niezbedny). Zrobcie pociag na 190-250km/h. Na poczatek niech ma dopuszczenie na 190 ale konstrukcyjnie nich by mial mozliwosc jazdy 250km/h. Certyfikaty by sie zrobilo w miare postepu projektu i zamowien. Za to zarowno fani EZT'ow jak i klasycznych wagnow byliby zadowoleni.

DODAJ KOMENTARZ