Serwis Kurier Kolejowy wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są niezbędne do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. (Polityka cookies)
Wiadomości
Twoja lokalizacja: Strona główna > Informacje > Biznes

14.11.2011 12:15

Track Tec

Rośnie produkcja podkładów Track Tec

Fot. Dominik Skudlarski

Rosnące środki finansowe przeznaczone na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce powodują znaczący wzrost zapotrzebowania na niezbędne do jej wykonania materiały i produkty.

Przed producentami staje więc zadanie sprostania temu wyzwaniu. Ambicją naszą winno być zapewnienie dostarczenia maksymalnej ilości sprawdzonych, o wysokiej jakości produktów wytworzonych w polskich zakładach.

Do takich zadań firmy z Grupy Track Tec przygotowywały się od roku. Zadbano przede wszystkim o doskonalenie procesu produkcji, w szczególności podkładów kolejowych i rozjazdów tak, aby ich jakość spełniała wymogi norm oraz najwyższe wymagania rynku. Szczegółowe badania w trakcie produkcji są możliwe dzięki nowoczesnemu laboratorium betonu. Takie istnieje już w zakładzie w Goczałkowie, a wkrótce powstanie w Suwałkach.

- Tak więc mając sprawdzone przez wiele lat źródła zaopatrzenia w materiały niezbędne do produkcji podkładów czy podrozjazdnic, technologie oraz system kontroli gwarantujące ich  jakość,   dysponując profesjonalną kadrą zarówno w wykonawstwie jak i kadrą inżynieryjno- techniczną, Track Tec stawia sobie za cel sprostanie wymaganiom rynku dotyczącym nie tylko jakości, ale również ilości dostarczanych produktów. - mówi Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Track Tec. 

Urzeczywistniając tę strategię Zarząd Track Tec S.A. podjął decyzję o budowie drugiej instalacji do produkcji podkładów strunobetonowych w zakładzie w Goczałkowie. Spowoduje to podwojenie wielkości dzisiejszej produkcji. Decyzja zapada w momencie, gdy firmy z Grupy Track Tec mają obecnie ok. 40% rezerwy możliwości produkcyjnych.

Realizacja zamierzenia, w połączeniu z szeregiem innych działań produkcyjnych
i organizacyjnych, winna spowodować pokrycie pełnego zapotrzebowania polskiego rynku na podkłady strunobetonowe w okresie najbliższych 10 lat.

- Oczywiście realizowana będzie produkcja, intensywnie aktualnie rozwijana, na rynki zagraniczne, ale rynek polski pozostaje dla Grupy Track Tec zdecydowanie priorytetowy - dodaje Jarosław Pawluk.

TAGI: Track Tec
Komentarze
Dodaj komentarz
Autor:

Wpisz kod z obrazka:

Treść komentarza:
Redakcja portalu kurierkolejowy.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników.

Newsletter
Wpisz swój e-mail, by regularnie otrzymywać newsy o wszystkim, co w branży kolejowej najważniejsze.