Rusza przebudowa stacji Dęba Rozalin

Rusza przebudowa stacji Dęba Rozalin

19 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP PLK podpisały z firmą Leonhard Weiss GmbH & CO.KG umowę na przebudowę stacji Dęba Rozalin, na linii Ocice – Rzeszów. Prace zaczną się jeszcze w tym roku.

fot. arch. PKP PLK

Przebudowa stacji to jeden z etapów prac pozwalających stworzyć nowe połączenie z Rzeszowa do Warszawy przez Sandomierz, Skarżysko-Kamienną i Radom.

Umowa na przebudowę stacji Dęba Rozalin, na linii Ocice – Rzeszów obejmuje zmianę układu torowego i montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. nowy peron, z wyposażeniem i oświetleniem oraz przejście dla zwierząt. Zostanie też wyremontowany przepust oraz przejazd kolejowo-drogowy.

Przebudowa stacji umożliwi też likwidację ograniczeń prędkości i jazdę pociągów z prędkością maksymalną 120 km/h. Ułatwi również podróżnym dostęp do korzystania z usług przewoźników, dzięki zmianie lokalizacji peronu w rejon przejazdu kolejowego. Realizacja inwestycji, polegająca na przebudowie stacji Dęba Rozalin, przyniesie skrócenie czasu przejazdu pociągiem na linii Ocice – Rzeszów.

Przebudowa stacji Dęba Rozalin realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie: „Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową”. Wykonawcą umowy jest LEONHARD WEISS GmbH & CO.KG Spółka Komandytowa Oddział w Polsce. Zakończenie przebudowy stacji planowane jest w grudniu 2012 r. Koszt przedsięwzięcia – 28 660 371,65 PLN Inwestycja jest z Funduszu Kolejowego i środków własnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.