Grudziądz: ZDM wybrał nadzorcę

Grudziądz: ZDM wybrał nadzorcę

25 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziadzu wybrał najkorzystniejszą ofertę w prztargu na nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji pn. "Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu".

Fot. UM Grudziądz

Przetarg wygrała firma Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak z Czarnowa. Zaproponowana przez nią kwota za wykonanie nadzoru to 780 tys zł. Miasto planuje na ten cel przeznaczyć 858 366,28 zł.

Nie odbyło się bez przeszkód, gdyż ZDM musiał wykluczyć ofertę opiewającą na niższą sumę, która wcześniej wygrała ten przetarg. Firmą tą było Biuro Obsługi Inwestycji „Inwest Wybrzeże” Sp. z o.o. z Gdyni, która dostarczyła nieprawdziwą dokumentację. – Po sprawdzeniu całej dokumentacji i wykonaniu wszelkich czynności poprosiliśmytą firmę o dostarczenie jeszcze jednego dokumentu – opowiada Agnieszka Dudkowska z grudziądzkiego ZDM. – Było to zaświadczenie potwierdzające trzyletnie doświadczenie osoby, która miała pracować na stanowisku kierownika robót lub inspektora nadzoru inwestorskiego przy robotach w zakresie budowy lub przebudowy torowisk tramwajowych. Dostaliśmy to zaświadczenie i firma "Inwest Wybrzeże" wygrała przetarg – dodaje.

Po ogłoszeniu wyników przetargu okazało się jednak, że dokument ten nie zawierał przawdziwych danych. - Skontaktowała się z nami firma, w ktorej ta osoba wcześniej pracowała i przekazała nam infromację, że ten człowiek nie wykonywał u nich opisanych w dokumencie robót – dodaje.

Wtedy firma Biura Obsługi Inwestycji „Inwest Wybrzeże” Sp. z o.o. z Gdyni została wykluczona z przetargu a wygrała go Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak z Czarnowa.

W przetargu na wykonanie prac modernizacyjnych najniższą ofertę (jedyne kryterium w tym postępowaniu) przedstawiła również firma Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak z Czarnowa. Jednak oficjalne wyniki zostaną podane do wiadomości dopiero w ciągu najbliższych dni.

PODZIEL SIĘ