Nowa oferta cenowa Przewozów Regionalnych

Nowa oferta cenowa Przewozów Regionalnych

26 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

 Od 26 września 2012 r. Przewozy Regionalne wprowadzają korektę cenową w pociągach interREGIO i REGIOekspres. Zyskają pasażerowie, którzy podróżują pociągami na krótkich i na najdłuższych dystansach, a na trasie Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała pojawią się nowoczesne wagony REGIOekspres.

Fot. Piotr Celiński

Pod koniec września br. zostanie zmodyfikowany cennik biletów na przejazdy pociągami interREGIO i REGIOekspres. W pięciu przedziałach cenowych nastąpi obniżka cen biletów jednorazowych. Mniej zapłacą podróżni korzystający z połączeń na trasach liczących: 41 – 59 km, 60 – 80 km, 361 – 400 km, 401 – 500 km, 601 – 700 km. Zmian nie odczują pasażerowie pokonujący pociągami trasy np. z Wrocławia do Oławy, z Opola do Brzegu, czy z Olsztyna do Ostródy, jak i podróżni udający się z Warszawy do Krakowa, Katowic lub Poznania. Koszt przejazdu pociągiem interREGIO zmieni się średnio o 90 gr., ale nowy cennik został zmodyfikowany w taki sposób, aby podróże interREGIO i REGIOekspresami były wciąż konkurencyjnym sposobem podróżowania pomiędzy największymi miastami i miejscowościami turystycznymi. Zmiany cennika nie odczują posiadacze biletów miesięcznych. Codzienne dojazdy pociągami Przewozów Regionalnych do pracy, szkoły czy na uczelnie wciąż pozostaną atrakcyjne, ponieważ ceny biletów okresowych pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Podróżujący pociągami REGIO nadal będą mogli przemieszczać się taniej dzięki ofercie „Połączenie w dobre cenie” obejmującej blisko 180 tras w całym kraju, w ramach której ceny biletów są konkurencyjne względem cen biletów przewoźników autobusowych.

Zmiana cennika jest związana m.in. z nową jakością w segmencie przewozów dalekobieżnych. Od 1 października br. kursujący na trasie Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała pociąg „Skrzyczne” stanie się REGIOekspresem. Pasażerowie ze Śląska i Podbeskidzia będą mogli podróżować nie tylko szybko i tanio, ale także komfortowo. Na tę trasę wyjadą zmodernizowane wagony, wyposażone w nowoczesny systemy ogrzewania i klimatyzacji oraz system Wi-Fi. Wnętrza wagonów zostały zaaranżowane w sposób przestronny i funkcjonalny, dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pasażerowie REGIOekspresu „Skrzyczne” będą mogli od 4 października 2012 r.  zarezerwować miejsca poprzez Internetowy System Sprzedaży.

PODZIEL SIĘ