Vectron już po testach w PKP Intercity

Vectron już po testach w PKP Intercity

26 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik zakończył testowanie lokomotywy Siemens Vectron DC. Pojazd był eksploatowany na trasie między Warszawą a Krakowem. Spółka nie podjęła jeszcze decyzji, czy zakupi lokomotywę.  

Fot. Robert Wołczyk

Vectron DC trafił do PKP Intercity 1 kwietnia 2012 roku. Bezkosztowa eksploatacja pojazdu przez polskiego przewoźnika pasażerskiego miała zapewnić producentowi uzyskanie bezterminowego świadectwa lokomotywy.

Z racji osiągania dużych prędkości Vectron DC został przeznaczony do ciągnięcia wagonów pociągów EX Małopolska i TLK Brzechwa na trasie Warszawa – Kraków – Warszawa.

Jak poinformowała „Kurier Kolejowy” Beata Czemerajda z PKP Intercity, testy lokomotywy Vectron zostały już zakończone, natomiast spółka w dalszym ciągu czeka na pojazd Skody, który przechodzi w tej chwili pierwsze testy w Instytucie Kolejnictwa.

Na razie w spółce nie zapadła jeszcze decyzja, dotycząca zakupu testowanego produktu Siemensa. Na razie PKP Intercity skupia się na projektach, dotyczących lokomotyw spalinowych.

- Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargów – mówi Beata Czemerajda. – Na zakup 10 nowych lokomotyw spalinowych liniowych i modernizację 20 lokomotyw spalinowych manewrowych.  

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wrocław będzie miał kolejkę gondolową Wrocław będzie miał kolejkę gondolową
Następny artykuł Szybka kolej w najnowszym odcinku edukacyjnym PLK Szybka kolej w najnowszym odcinku edukacyjnym PLK