Grudziądz: będzie remont sieci tramwajowej

Grudziądz: będzie remont sieci tramwajowej

27 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Rada miasta Grudziądza zarezerwowała odpowiednią ilość pieniędzy na przeprowadzenie modernizacji sieci tramwajowej.

Fot. UM Grudziądz

Najtańsza złożona oferta w tym przetargu opiewała na 50 331 973,80 zł, natomiast miasto planowało na ten cel przeznaczyć kwotę 42 285 647,72 zł. Podczas Rady miasta, która odbyła się 26 września zarezerwowano odpowiednią ilość pieniędzy i wiadomo, że inwestycja zostanie przeprowadzona. – W tej chwili prosimy oferentów o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Gdy je zweryfikujemy, wybierzemy najkorzystniejszą ofertę – mówi Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego.

Do przetargu na modernizację sieci tramwajowej w Grudziądzu stanęło 11 firm. W ramach prac planowana jest budowa m.in. torowisk tramwajowych wraz z odwodnieniem, sieci trakcyjnej, systemu sterowania i ogrzewania zwrotnic, a także przebudowa jezdni, chodników i oświetlenia oraz budowa ścieżki rowerowej wraz z odwodnieniem. Projekt przewiduje również budowę systemu informacji pasażerskiej i wyposażenie Budynku Centrali Nadzoru Ruchu.

Wiadomo natomiast, kto będzie nadzworował remont. Przetarg na nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji pn. "Modernizacja sieci tramwajowej w Grudziądzu" wygrała ostatecznie firma Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak z Czarnowa. Zaproponowana przez nią kwota za wykonanie nadzoru to 780 tys zł. Wg informacji "Kuriera Kolejowego" najniższą ofertę (jedyne kryterium w tym postępowaniu) na modernizację sieci przedstawiła ta sama firma.

PODZIEL SIĘ