Impreza z okazji 40-lecia muzeum w Wenecji

Impreza z okazji 40-lecia muzeum w Wenecji

01 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przeboje Czerwonych Gitar na żywo, fire show, Noc z Parowozami, bezpłatna przejażdżka składem prowadzonym przez parowóz PX38 - to tylko niektóre atrakcje, które zarządcy muzeum przygotowali z okazji obchodów jubileuszu 40-lecia powstania Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji! Impreza odbędzie się w sobotę, 6 października 2012 w godz. 15.30-22.00.

Fot. Albertus teolog, Wikipedia

Impreza w Wenecji rozpocznie się o godz. 16.30, ale wszyscy chętni powinni stawić się w Żninie godzinę wcześniej (15.30), skąd będzie można odbyć bezpłatną przejażdżkę składem Żnińskiej Kolei Powiatowej do Wenecji. Atrakcja będzie tym większa, iż skład ów pociągnie zabytkowy parowóz Px38 - Leon.

Po przybyciu do Wenecji czekać będzie pierwsza niespodzianka - napad w wykonaniu westernowej kompanii z Silverado City w Bożejewiczkach. - O 16.30 rozpoczniemy wspomnienia o 40 latach działalności skansenu, uhonorujemy też najbardziej zasłużonych dla naszej placówki. Od 17.30 Wenecję wypełnią dźwięki przebojów sprzed lat w wykonaniu Bernarda Dornowskiego - jednego z liderów Czerwonych Gitar. Wstęp do muzeum oraz koncert - dla wszystkich przybyłych będzie, oczywiście, bezpłatny – informują organizatorzy uroczystości.

Kiedy zrobi się już ciemno odbędzie się pokaz tańca z ogniem - Fire Show - wśród dymiących parowozów, będzie też można odbyć nostalgiczną podróż w czasie i choć na chwilę przenieść się w czasy międzywojnia, by w trakcie Weneckiej Nocy z Parowozami poczuć atmosferę dworcja małej kolejki.
Pociąg specjalny odjedzie do Żnina o godz. 21.30.

Na zgłodniałych czekać będzie grochówka z kuchni polowej, będą też stoiska gastronomiczne z ciepłymi potrawami, piwem i innymi napojami.

Plan imprezy
godz. 15.30 - wyjazd pociągu specjalnego ze Żnina
godz. 16.00 - napad Silverado City
godz. 16.30 - dawnych wspomnień czar, czyli "Czterdzieści lat minęło"
godz. 17.30 - Bernard Dornowski - ex-Czerwone Gitary – koncert
godz. 19.30 - Fire Show - pokaz tańca z ogniem
godz. 20.00 - Wenecka Noc z Parowozami
godz. 21.30 - wyjazd pociągu specjalnego do Żnina

PODZIEL SIĘ