Część składów PR nie wyjedzie dziś w trasy

Część składów PR nie wyjedzie dziś w trasy

12 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak dowiedział się Kurier Kolejowy, w województwie śląskim nie wyjedzie dziś (12 października) w trasy część pociągów Przewozów Regionalnych, ponieważ co najmniej 20 maszynistów tego przewoźnika wzięło urlopy na żądanie lub dostało zwolnienia lekarskie.

Fot. Krzysztof Kuś

W godzinach rannych przewoźnik będzie miał trudności z uruchomieniem 26 pociągów w aglomeracji śląskiej.

Wczoraj wieczorem było wiadomo, że może zabraknąć obsady w pociągach relacji Katowice – Oświęcim (1 pociąg), Oświęcim – Czechowice (5 pociągów) – na tej trasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, Żywiec – Katowice (2 pociągi), Rybnik – Bielsko Biała (2 pociągi) – będzie wprowadzona komunikacja zastępcza, Bielsko Biała – Katowice (1 pociąg), Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko (15 pociągów).

W związku ze spodziewanymi utrudnieniami z uruchomieniem pociągów PR, zarząd spółki PKP Intercity podjął decyzję, że pociągi TLK będą zabierały podróżnych odwołanych składów, bez pobierania dodatkowych opłat.

[Aktualizacja] Powołano Zespół Zarządzania Kryzysowego w Warszawie i Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Sosnowcu.

Za odwołane pociągi PR Koleje Śląskie planują uruchomić dodatkowo 13 pociągów w relacji Katowice – Tychy Lodowisko. PR zamierzają uruchomić komunikację autobusową za 7 pociągów na odcinkach Czechowice Dziedzice – Oświęcim (za 5 składów) i Rybnik – Pszczyna (2 pociągi).

Aktualnie wiadomo, że nie wyjechało na tory 6 pociągów, za które KŚ uruchomiły 2 pociągi.

Pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych nie otrzymali wynagrodzeń za wrzesień. Przewoźnik tłumaczy, że nie ma środków, ponieważ nie otrzymał należności z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dziś ma odbyć się spotkanie przedstawicieli samorządu i PR, na którym być może zapadnie decyzja o wpłaceniu na konto przewoźnika brakujących środków.

Przypominamy, że od 9 grudnia 2012 r. Przewozy Regionalne nie będą obsługiwały połączeń regionalnych w województwie śląskim. Samorząd województwa śląskiego podjął decyzję, że od nowego roku wszystkie relacje będą obsługiwane przez spółkę Koleje Śląskie. KŚ przejmą część pracowników likwidowanego Zakładu PR.

[Aktualizacja] Jak poinformowała Katarzyna Mirowska, rzecznik Przewozów Regionalnych, do godz. 8.15 na śląskie tory nie wyjechało 13 pociągów przewoźnika.

PODZIEL SIĘ