Newag Innowatorem Wprost 2012

Newag Innowatorem Wprost 2012

22 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Tygodnik „Wprost" dokonał wyboru firm, które uznał za liderów innowacji w wybranych, kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Redakcja magazynu wyróżniła statuetkami Innowatora 2012 przedstawicieli 21 firm, w tym firmę Newag.

Fot. Newag

Podobnie jak w ubiegłym roku, „Wprost” przygotował ranking opierając się na liście 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce opracowanej przez zespół naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. To właśnie na jej podstawie "Wprost" dokonał wyboru firm z takich sektorów, jak farmacja, energetyka, przemysł, budownictwo, usługi dla biznesu, media i telekomunikacja oraz budownictwo.

Uroczysta gala odbyła się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W gronie najbardziej innowacyjnych firm nagrodzonych przez „Wprost” znaleźli się także przedstawiciele branży przemysłowej, gdzie pośród wielu firm, brylował Newag – producent wagonów i lokomotyw z Nowego Sącza.

- Startem w nowoczesność była dla nas prywatyzacja w 2006 r. oraz w sumie ryzykowna decyzja, że zamiast na remontach taboru kolejowego chcemy się skupić na budowie portfolio własnych lokomotow i wagonów, tramwajów i innych pojazdów szynowych. Dziś zatrudniamy 200 inżynierów, a nasza najnowsza lokomotywa wielosystemowa wzbudza wielkie zainteresowanie rynku – mówił podczas wręczenia nagrody Zbigniew Konieczek, prezes Newagu. - Inwestowanie w innowacyjne produkty pozwala nam zaistnieć na zagranicznych rynkach, gdzie konkurujemy z liderami branży na świecie.

PODZIEL SIĘ