Konduktorzy PR przejdą kurs pierwszej pomocy

Konduktorzy PR przejdą kurs pierwszej pomocy

25 października 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Aż 1125 pracowników mających bezpośredni kontakt z podróżnymi weźmie udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kursów sfinansowanych z Funduszu Prewencyjnego PZU Życie skorzystają konduktorzy, kierownicy pociągu i rewizorzy.

Fot. Mikołaj Manowski

Do obowiązków pracowników obsługi pociągu należą nie tylko tak charakterystyczne czynności jak kontrola i sprzedaż biletów, informowanie o rozkładzie jazdy i ofertach promocyjnych, ale także udzielanie pasażerom różnego rodzaju pomocy podczas podróży. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych konduktorzy, kierownicy pociągów i rewizorzy ściśle współpracują z służbami porządkowymi i ratowniczymi. Pełniące funkcję asystentów podróżnych, załogi pokładowe niejednokrotnie same udzielają pierwszej pomocy, zanim do pociągu dotrze lekarz.

Chcąc zapewnić pasażerom bezpieczeństwo na jeszcze wyższym poziomie, Przewozy Regionalne podpisały umowę prewencyjną z PZU Życie na kwotę 150 000 zł przeznaczoną na organizację szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z rozpoczętego w październiku br. programu szkoleń skorzysta łącznie 1125 pracowników drużyn konduktorskich. Tematyka szkoleń została dostosowana do specyfiki pracy załóg pokładowych. W ciągu ośmiogodzinnych szkoleń pracownicy zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu: zasad i etapów pierwszej pomocy, oceny sytuacji i zabezpieczenia miejsca zdarzenia, oceny stanu poszkodowanego i kontroli czynności życiowych oraz technik udzielania pierwszej pomocy w poszczególnych sytuacjach. Program będzie realizowany w oddziałach Przewozów Regionalnych i potrwa do końca lutego 2013 r.

PODZIEL SIĘ