ARP szuka kupca na Cegielskiego

ARP szuka kupca na Cegielskiego

09 listopada 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Agencja Rozwoju Przemysłu zamierza sprzedać 100 proc. udziałów w spółce H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania.

Fot. Radomil, Wikimedia

Ogłoszenie kierowane jest do inwestorów, z których każdy zgłosi zamiar nabycia wszystkich oferowanych udziałów w spółce H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych. ARP zastrzega sobie prawo wyboru jednego lub kilku chętnych, z którymi podejmie negocjacje. Zgłoszenia można składać do 30 listopada 2012 r.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” zainteresowanie Cegielskim wyrażały już takie firmy, jak szwajcarski Stadler, hiszpański CAF i inwestor chiński. Przejęcie spółki rozważał też Jarosław Pawluk, właściciel Track Tec, fabryki strunobetonowych podkładów kolejowych.

W 2011 r. Fabryka Pojazdów Szynowych miała 40 mln zł obrotów i stratę netto 24 mln zł.

W zeszłym miesiącu Cegielski podpisał z PKP Intercity kontrakt wart 175 mln zł. Zgodnie z umową w ciągu 18 miesięcy producent dostarczy 25 nowych wagonów. Będą to wagony przedziałowe i bezprzedziałowe I klasy, wagony przedziałowe II klasy przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych oraz wagony bezprzedziałowe II klasy z miejscami na 8 rowerów.

PODZIEL SIĘ