Gdzie można kupić bilety Kolei Śląskich?

Gdzie można kupić bilety Kolei Śląskich?

05 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak już informowały Koleje Śląskie, od 9 grudnia w kilkudziesięciu wybranych punktach handlowych - zlokalizowanych w pobliżu stacji kolejowych - pasażerowie będą mogli zakupić bilet jednorazowy w jedną stronę lub bilet powrotny.

Fot. Rafał Wilgusiak

55 punktów Szybki Bilet ma być uzupełnieniem systemu sprzedaży i ułatwić podróżnym kupno biletów. Wraz z 34 kasami stacjonarnymi, 32 biletomatami, sprzedażą internetową, przez telefon komórkowy (system CallPay) i sprzedażą w pociągach składają się one na system sprzedaży Kolei Śląskich.

W punktach ajencyjnych podróżny będzie mógł kupić bilet jednorazowy wyłącznie na wybrane relacje dostępne na pobliskiej stacji kolejowej, np. w Łodygowicach dostaniemy bilet do wszystkich miejscowości, do których dojeżdżają pociągi Kolei Śląskich z tej stacji. W grudniu uruchomionych zostanie około 50 punktów. Wdrożenie ma charakter pilotażowy i stanowi ewenement na rynku polskich przewozów kolejowych. Jeśli ten kanał sprzedaży się sprawdzi, to będzie dalej rozwijany.

Podróżny, który chce skorzystać z oferty Szybki Bilet powinien wcześniej zapoznać się z taryfą Kolei Śląskich, tak aby wybrać odpowiedni bilet z ewentualną, odpowiednią zniżką, ponieważ sprzedaż nie będzie prowadzona przez wykwalifikowany personel.

Wszystkie punkty Szybki Bilet wymieniono na stronie szybkibilet.pl. Po kliknięciu kursorem na daną miejscowość wyświetla się adres pod jakim można zakupić bilet Kolei Śląskich, godziny otwarcia, a także rozkład jazdy z najbliższej stacji. Dodatkowo sklepy i kioski, w których prowadzona jest sprzedaż są wyraźnie oznaczone logiem Szybki Bilet. Od 2 grudnia trwa akcja ulotkowa – do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiają broszury z adresem punktów ajencyjnych i rozkładem jazdy.

W grudniu Szybki Bilet Kolei Śląskich  będzie można kupić w takich miejscowościach jak: Boronów, Brzeszcze Jawiszowice, Cisiec,  Czerwionka,  Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Goczałkowice, Górki Śląskie, Kalety, Katowice Szopienice, Katowice Zawodzie, Katowice Ligota, Kłomnice, Koszęcin, Kuźnia Raciborska, Leszczyny, Łodygowice, Łodygowice Górne, Racibórz Markowice, Mikołów, Milówka, Nędza Rogol, Orzesze, Orzesze Jaśkowice, Piasek, Radomsko, Rajcza, Rajcza Centrum, Ruda Śląska, Rudziniec Gliwicki, Ustroń, Ustroń Polana, Ustroń Zdrój, Węgierska Górka, Wisła, Wodzisław Śląski, Zwardoń, Żarki Letnisko i Tychach.

Również 9 grudnia Koleje Śląskie uruchomią swoje pierwsze automaty biletowe. W biletomatach będzie można kupić bilety jednorazowe TAM oraz TAM/POWRÓT. Początkowo w biletomatach Kolei Śląskich będzie można płacić wyłącznie kartami płatniczymi (zwykłymi oraz zbliżeniowymi). W ciągu kilkunastu tygodni część z nich będzie akceptowała również bilon. Łącznie w ciągu kilku najbliższych tygodni przewoźnik uruchomi 32 automaty biletowe na następujących przystankach, stacjach i dworcach kolejowych: Częstochowa Osobowa, Częstochowa Raków, Zawiercie, Łazy, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, Sosnowiec Główny, Ruda Chebzie, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Kobiór, Radomsko, Bielsko Biała, Czechowice Dziedzice, Pszczyna, Rybnik, Tychy, Żarki Letnisko, Katowice, Wisła Uzdrowisko, Skoczów, Żywiec, Poraj i Myszków.  W części lokalizacji, ze względu na trwające prace remontowe i inwestycyjne (w Katowicach, Bielsku Białej, Pszczynie, Łazach i Myszkowie) automaty zostaną uruchomione w terminie późniejszym.

W dniach 9-22 grudnia przy biletomatach pasażerom będą pomagać stewardzi, którzy poinstruują, jak sprawnie kupić pierwszy bilet w automacie biletowym Kolei Śląskich.

PODZIEL SIĘ