ZUE wyremontuje linię z Koluszek do Częstochowy?

ZUE wyremontuje linię z Koluszek do Częstochowy?

27 grudnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Oferta złożona przez konsorcjum firm w skład, którego wchodzi ZUE S.A. została uznana przez PKP Polskie Linie Kolejowe jako najkorzystniejsza przetargu poprawę stanu technicznego linii na odcinku Koluszki – Częstochowa.

Fot. Dominik Skudlarski

Do przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii nr 1 stanęło osiem podmiotów. Najtańszą ofertę zgłosiło konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Warszawy i trzech spółek hiszpańskich - Dragados, Vias y Construcciones i Electren. Wyceniło ono prace na prawie 594,5 mln zł brutto - to nieco poniżej założonej przez PLK kwoty 601,5 mln zł. Jednak oferta została odrzucona a wykonawca wykluczony z postępowania ze względu na niespełnienie kryteriów przetargowych. Pozostali oferenci to m.in. Torpol, Strabag, Mostostal Warszawa i konsorcjum Trakcja-Tiltra - PKP Energetyka. Jedynym kryterium wyboru była najniższa cena.

Zwycięskie konsorcjum firm w składzie ZUE S.A., Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie wykona zadanie w ciągu 730 dni od daty podpisania umowy.

Prace mają rozpocząć się 9 czerwca 2013 roku i będą kosztować 602,8 mln zł brutto. O zakresie prac pisaliśmy już w artykule pt. "Wyremontują tory pomiędzy Koluszkami a Częstochową".

Projekt pn. „Polepszenie jakości usług przewozowych poprzez poprawę stanu technicznego linii kolejowej Nr 1 na odcinku Koluszki - Częstochowa” zostanie sfinansowany ze środków unijnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Koleje Śląskie w Święta bez dużych zakłóceń Koleje Śląskie w Święta bez dużych zakłóceń
Następny artykuł Newag dostarczy szynobusy dla Lubuskiego? Newag dostarczy szynobusy dla Lubuskiego?