Bogdanka ma trzy nowe lokomotywy

Bogdanka ma trzy nowe lokomotywy

17 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka poszerzyła swój tabor o trzy nowe lokomotywy spalinowe, z czego dwie z nich to lekkie pojazdy służące do manewrów a jedna to ciężka lokomotywa do holowania dużych składów.

Fot. Famur

Lokomotywy manewrowe dostarczy Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne „Atut” za kwotę 1mln 190 tys. zł netto. Natomiast ciężka lokomotywa trafi na Lubelszczyznę z Fabryki Maszyn Górniczych Pioma wchodzącej w skład Grupy Famur. Wartość tego kontraktu wynosi 898 tys. zł netto.

Dodatkowo dostawcy zobowiązali się do nadzoru nad montażem i rozruchem maszyn oraz dostarczenia wyprawki zawierającej części zamienne, w tym szybkozużywające się w ilości zapewniającej ciągłość pracy maszyn przez 3600 godzin roboczych na gwarantowanym poziomie niezawodności ze współczynnikiem 95 proc. Ponadto producenci muszą przeszkolić pracowników Bogdanki z obsługi pojazdów.

Bogdanka jest obecnie najbardziej dochodową kopalnią węgla kamiennego w Polsce. W ostatnich 30 latach kopalnia wydobyła ponad 100 milionów ton węgla. 

PODZIEL SIĘ