Pociągi wróciły na linię Bytom – Gliwice

Pociągi wróciły na linię Bytom – Gliwice

04 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 lutego na linię z Bytomia do Gliwic wróciły pociągi. Dzięki Kolejom Śląskim znów można szybko i wygodnie dotrzeć do pracy lub uczelni w zachodniej części metropolii.

Fot. Krzysztof Kuś

Linia była nieczynna od roku. Według relacji pasażerów szynobus, który obsługuje trasę spełnia ich oczekiwania. Jest wygodny, ciepły i cichy w środku. Wielu z nich podkreśla, że woli pociąg od zatłoczonego i jadącego dłużej autobusu. Niektórzy uważają, że przydałoby się więcej kursów. Obecnie w ciągu doby pociągów wyruszających z Bytomia do Gliwic jest osiem. Kursują , co dwie godziny: o 5.10, 7.10, 9.10, 11.10, 13.10, 15.10, 17.10, 19.10. Na miejsce docierają w zaledwie 27 minut. W porównaniu z autobusem 850 jest to dobry wynik, gdyż ten na dojazd do Gliwic potrzebuje aż 45 minut.

Na korzyść pociągu przemawia również komfort podróży. Autobus w godzinach szczytu jest bardzo zatłoczony. Nierzadko pasażerowie muszą czekać na kolejny kurs, ponieważ nie są w stanie zmieścić się do wypełnionego pojazdu. Pociągi natomiast są bardziej pojemne, a dzięki temu mniej zatłoczone i bardzo łatwo znaleźć w nich miejsca siedzące. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku kursuje 8 par szynobusów, natomiast w weekendy do dyspozycji podróżnych jest 5 par. Pokonanie 19 kilometrów trasy kosztuje 3 zł. Między Bytomiem, a Gliwicami pociągi zatrzymują się jedynie na stacji w Bobrku.

Połączenie kolejowe z Gliwicami doczekało się własnego fanpage'a na Facebooku. Obecnie "lubi" go 259 internautów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z jednego z pierwszych przejazdów szynobusu na tej trasie.

PODZIEL SIĘ