Koleje Mazowieckie zmodernizują EW60

Koleje Mazowieckie zmodernizują EW60

12 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na modernizację dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EW60. Oferty można składać do 18 marca 2013 r.

Fot. Mariusz Jankowski

Przedmiotem zamówienie jest wykonanie napraw dwóch EZT-ów serii EW60 wykraczających poza stały zakres napraw poziomu 4 utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych.

W zakresie napraw jest malowanie pudła oraz dachu jednostek, wymiana uszkodzonych i zniszczonych elementów takich jak szyby i tapicerka siedzeń. Zamontowanie będą nowego typu drzwi do kabiny maszynisty zastosowanych już w pojazdach typu EN57AKM. Przygotowane zostaną dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Zdemontowane będą stare i zainstalowane nowe dwie pochylnie.

Modernizacja pojazdów zakłada również przygotowanie miejsc na automaty do sprzedaży biletów a także miejsc na kasowniki spełniające wymogi ZTM Warszawa.

Oprócz tych wymagać, specyfikacja zakłada modernizację układu napędowego, który powinien być wyposażony w cztery nowe silniki asynchroniczne pozwalające osiągnąć przyspieszenie o wartości 1,1 m/s2 oraz zwiększenie prędkości do 120 km/h

Wygląd zewnętrzny pojazdów będzie zbliżony do konstrukcji EZT serii EN57AKM. Zliwidowane będą po dwie skrane pary dzwi. W ich miejsce pojawią się okna oraz dodatkowe siedzenia. Skasowane zostaną też zewnętrzne drzwi do kabiny maszynisty.

Firmy biorące udział w przetargu muszą wpłacić wadium w wysokości 140 tys. zł. Jedynym kryterium udzielenia zamówienia jest najniższa cena. Koleje Mazowieckie na oferty czekają do 18 marca 2013 r. Wykonawca na wykonanie napraw dwóch  pojazdów serii EW60 będzie miał czas do  końca roku.

Koleje Mazowieckie wymagają aby po przeprowadzonej modernizacji wykonawca udzielił 24-miesięcznej gwarancji na cały EZT oraz 36-miesiecznej na podzespoły zamontowane podczas modernizacji .

PODZIEL SIĘ