Koleje Śląskie: Anna Patalong odwołana

Koleje Śląskie: Anna Patalong odwołana

18 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Kurier Kolejowy”, wiceprezes Kolei Śląskich została odwołana ze stanowiska w piątek, 15 lutego.

Fot. Adam Brzozowski

Potwierdziły się słowa marszałka województwa śląskiego Mirosława Sekuły, który 12 lutego, podczas konferencji prasowej, zapowiedział „porządkowanie” w zarządzie Kolei Śląskich.

Jak widać, na efekty nie trzeba było długo czekać. 15 lutego Anna Patalong, wiceprezes spółki, została odwołana ze stanowiska ze względu na zarzuty władz samorządu województwa wobec członków byłego zarządu spółki.

Aktualizacja: Urząd marszałkowski województwa śląskiego potwierdził po południu odwołanie Anny Patalong w oficjalnym komunikacie.

Anna Patalong sprawowała funkcję wiceprezesa. Co ciekawe, drugi były wiceprezes spółki Artur Nastała pozostał do tej pory w Kolejach Śląskich na stanowisku doradcy obecnego prezesa Michała Borowskiego (do grudnia pełniącego obowiązki prokurenta spółki).

Anna Patalong była pierwszym prezesem Kolei Śląskich. Zarząd województwa powołał ją na to stanowisko w kwietniu 2010 roku. Pod jej kierownictwem KŚ przygotowywały się do debiutu na torach. Kiedy samorząd województwa powołał na stanowisko prezesa Marka W. w kwietniu 2011 r., Anna Patalong została wiceprezesem spółki i do piątku pełniła swoje obowiązki.

Biorąc pod uwagę fakt, że złożone 11 lutego przez marszałka województwa śląskiego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy działań ówczesnego zarządu KŚ na szkodę spółki, ciśnie się na usta pytanie – kto następny?

PODZIEL SIĘ