PKP Cargo: debiut giełdowy w IV kwartale

PKP Cargo: debiut giełdowy w IV kwartale

26 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

- Będziemy gotowi do debiutu giełdowego w IV kwartale tego roku – informuje Łukasz Boroń, nowy prezes PKP Cargo. – Jest to oczywiście zależne od warunków rynkowych, ale formalnie jesteśmy do tego przygotowani. 

Fot. Aleksandra Rudzińska-Rdzanek

Jak informuje Łukasz Boroń, wybrano już doradców bankierów i doradców prawnych, a pod koniec kwietnia PKP Cargo będzie dysponować sprawozdaniem finansowym zgodnym z międzynarodowymi standardami rachunkowości finansowej.

- Było to dla nas ogromne wyzwanie: 65 tys. wagonów, ponad 2,5 tys. lokomotyw, musieliśmy je wszystkie wycenić, zweryfikować ich wartość – wyjaśnia powołany wczoraj nowy prezes PKP Cargo. - Sam proces sprzedaży przez giełdę jest obwarowany innymi regulacjami, ale na te potrzeby mamy tu wybranych i zatrudnianych przez właściciela renomowanych doradców z pierwszej ligi. Natomiast sam proces przygotowania jest bardzo podobny jak przy pozyskaniu inwestora strategicznego.

Gotowość spółki do debiutu w IV kwartale 2013 roku potwierdza również Maria Wasiak.

- Mamy już bardzo szczegółowy harmonogram, z którego wynika, że data gotowości firmy do debiutu, łącznie z przygotowaniem prospektu, jest wyznaczona – mówi członek zarządu PKP S.A. – Natomiast decyzję podejmiemy w momencie, kiedy rynek będzie na to gotowy.