Studenci ze zniżką 51% na pociągi międzynarodowe

Studenci ze zniżką 51% na pociągi międzynarodowe

14 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity rozpoczęło prace nad wdrożeniem do systemu sprzedaży możliwości wydawania biletów z ulgami ustawowymi na przejazdy pociągami EuroCity. Oznacza to, że już wkrótce np. studenci uprawnieni do ulgowych przejazdów, ze zniżki 51 proc. skorzystają również na odcinkach krajowych w pociągach EuroCity.

Fot. Mikołaj Manowski

Zmiana możliwa jest dzięki wydanej przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wykładni przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dotychczas PKP Intercity przy wydawaniu biletów z ulgami ustawowymi kierowała się następującym zakresem obowiązywania ulg:

  1. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego – stosuje się daną ulgę we wszystkich uruchamianych przez spółkę kategoriach pociągów (TLK, EIC, Ex, EC);
  2. przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych – stosuje się daną ulgę:
  1. w pociągach pospiesznych  - TLK
  2. w pociągach ekspresowych  - EIC, EX.

Włączenie pociągów EuroCity do kategorii pociągów ekspresowych otwiera przewoźnikowi możliwość honorowania na odcinkach krajowych biletów z ulgami ustawowymi, obejmującymi przejazdy w pociągach ekspresowych oprócz EIC i Ex. Są to m.in.  studenci czy  młodzież szkolna.

PKP Intercity zakłada wdrożenie  udogodnienia w kwietniu 2013 r.

PODZIEL SIĘ