PKP Intercity szykuje niższe ceny biletów

PKP Intercity szykuje niższe ceny biletów

28 marca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Tuż przed długim weekendem majowym PKP Intercity zamierza wprowadzić nową ofertę sprzedażową. Zgodnie z nią jeśli pasażer kupi bilet na około 15 dni przed podróżą, to otrzyma nawet 15-procentową zniżkę.

Fot. Rafał Wilgusiak

Przewoźnik jest w trakcie wdrażania szerszego projektu tzw. systemu dynamicznej sprzedaży. Zgodnie z jego założeniami bilet kupiony z wyprzedzeniem będzie kosztował mniej niż normalnie.

Pierwszym etapem wprowadzania systemu jest obowiązująca od stycznia oferta „wcześniej=taniej”. Zgodnie z nią bilet kupiony na dowolny pociąg i w dowolnej klasie w okresie 7-30 dni przed podróżą pozwala oszczędzić 10 procent ceny biletu.

W ciągu najbliższego miesiąca spółka ma zamiar rozszerzyć tę ofertę. – Podróżny, który kupi bilet około 15 dni przed podróżą będzie miał około 15 procent zniżki – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Oferta nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, ponieważ wciąż trwa kalkulacja związana z efektami funkcjonowania pierwszego etapu.

- Wysokość następnego upustu będzie uzależniona od tego, jak kształtowała się sprzedaż biletów w ofercie „wcześniej=taniej” - tłumaczy Szopowska. - Zniżka może okazać się o kilka procent większa a rezerwacji będzie trzeba dokonać kilka dni wcześniej.

Z danych za styczeń i luty wynika, że z oferty skorzystało 6 proc. wszystkich klientów. Jest jednak wiele przesłanek, które pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejną obniżkę cen. To zasługa pasażerów, którzy w okresie 27 luty-3 marca skorzystali z oferty „wcześniej=taniej” – stanowili oni aż 36 proc. ogólnej liczby klientów.

Jeżeli kolejna zniżka okaże się sukcesem to następnym etapem, który ma duże szanse wejść w życie w drugiej połowie tego roku będą zniżki w wysokości 20 proc. lub większe. Oczywiście będzie się to wiązać z zaplanowaniem podróży na około trzy tygodnie przed podróżą.

Z kolei po wakacjach ma ruszyć program lojalnościowy dla biznesu. PKP Intercity chce zaoferować niższe opłaty i bonusy dla grup pracowniczych.

To nie koniec pomysłów przewoźnika. Innym planowanym udogodnieniem ma być sprzedaż w zależności od godziny podróży. Dzięki temu będzie korzystniej podróżować poza godzinami szczytu. 

PODZIEL SIĘ