Koniec oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”

Koniec oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”

18 kwietnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”. W związku z tym te oferty nie obowiązują również w Kolejach Mazowieckich.

Fot. Dominik Skudlarski

Oferta „Wspólny przejazd” była stosowana przez: Przewozy Regionalne, PKP Intercity, KM i SKM w Trójmieście od 2006 r. Wraz z tą ofertą obowiązywała także oferta „Wspólny bilet”, na podstawie której podróżny, korzystający z przejazdu pociągami maksymalnie trzech przewoźników, otrzymywał jeden bilet.

- Jednakże PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z dalszego stosowania ww. ofert. W związku z powyższym utrzymanie ich stało się bezzasadne również dla nas. To oczywiście wielka strata dla podróżnych, jednak bez udziału innych przewoźników Koleje Mazowieckie nie mogą samodzielnie utrzymywać przedmiotowych ofert – mówi Dariusz Grajda, dyrektor handlowy, członek zarządu KM. 

Wycofanie się ze stosowania ofert „Wspólny bilet” oraz „Wspólny przejazd” przez ich uczestników: PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne oznacza, że pasażerowie korzystający z przejazdów pociągami PKP Intercity, PR, PKP Szybka Kolei Miejska w Trójmieście oraz Kolei Mazowieckich nie mogą dłużej podróżować na jednym bilecie pociągami tych przewoźników.