Bieszczadzka kolejka coraz popularniejsza

Bieszczadzka kolejka coraz popularniejsza

08 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowała Elżbieta Kobus z Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, ponad 6 tysięcy pasażerów skorzystało w długi weekend majowy z możliwości przejazdu wąskotorówką. To rekordowy wynik.

Fot. Hwat, Wikimedia

Rozpoczęcie sezonu 2013 odbyło się 1 maja na stacji kolejki w Majdanie. Przez 5 kolejnych dni pociągi kursowały na trasie Majdan – Przysłup oraz Majdan – Balnica. Zainteresowanie przejazdami przerosło najśmielsze oczekiwania.

- Aby przewieźć wszystkich chętnych uruchomiliśmy oprócz lokomotywy spalinowej Lyd-2 również parowozy Kp-4 i Las – mówi Kobus.

Do końca czerwca pociągi będą kursowały tylko w soboty i niedziele na trasie do Przysłupia i Balnicy. Wyjątkiem będzie kolejny długi weekend: od 30 maja do 2 czerwca kolejka będzie funkcjonować codziennie.   - Przy dużym ruchu uruchomimy dodatkowe  kursy na trasie Majdan - Dołżyca.  Pod parą będą też nasze parowozy – zapowiada Kobus.

W lipcu i sierpniu wąskotorówka będzie kursować codziennie, a jesienią tylko w weekendy i święta. Zakończenie sezonu zaplanowano na niedzielę 20 października. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe miesiące znajduje się www.kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy

PODZIEL SIĘ