Kraków: nagrody dla pracowników MPK

Kraków: nagrody dla pracowników MPK

12 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Najlepsi motorniczowie, kierowcy oraz inspektorzy ruchu na co dzień pracujący w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie otrzymali wczoraj specjalne odznaki „Lidera jakości”.

Fot. MPK Kraków

To najlepsi z najlepszych. Nigdy nie spowodowali kolizji, ani wypadku. Co więcej na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. - To wyróżnienia dla tych pracowników, którzy wzorowo wywiązują się ze swoich obowiązków. Oczywiście takich osób w MPK jest dużo, ale nagrody trafiają tylko do tych najlepszych – mówił podczas wręczania nagród Mariusz Szałkowski, dyrektor ds. przewozów w krakowskim MPK.

W tym roku te wyróżnienia trafiły do dwóch motorniczych - Ryszarda Bujaka i Janusza Stożka, trzech kierowców – Jacka Dusika, Jerzego Sendora, Piotra  Szydłowskiego oraz inspektora nadzoru ruchu Janusza Michałowskiego.
Wszyscy nagrodzeni podkreślali, że jest to dla nich duże wyróżnienie.

- W naszym środowisku odznaka „Lidera jakości” cieszy się bardzo dużym szacunkiem – stwierdził Janusz Michałowski, inspektor nadzoru ruchu.

Odznaki „Lidera jakości” zostały rozdane pracownikom MPK już po raz czwarty. Trzeba podkreślić, że jej zdobycie wcale nie jest proste. Lider to osoba, która dba o bezpieczeństwo i komfort wszystkich pasażerów. Dlatego właśnie nagrody nie może otrzymać ktoś, kto spowodował kolizję lub wypadek. Ponadto przed przyznaniem wyróżnienia bardzo skrupulatnie jest oceniana kultura zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjność. Duże znaczenie przy ocenie pracowników ma także troska o strój służbowy. Ktoś, kto przychodzi do pracy w niewyprasowanej koszuli nie może zostać liderem.

PODZIEL SIĘ