Do Barnówka w Dzień Dziecka

Do Barnówka w Dzień Dziecka

17 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

1 czerwca zostanie uruchomiony specjalny  pociąg na trasie Kostrzyn - Barnówko - Kostrzyn. Pasażerowie będą mieli okazję spędzić Dzień Dziecka na łonie natury i uwiecznić ją na zdjęciach podczas planowanych na trasie fotostopów. 

Fot. Tomasz Rzeczycki

Zestawienie pociągu to lokomotywa SU45-141 i SM31-025 oraz dwa wagony pocztowe należące do zielonogórskiej firmy S&K Train Transport.

Odjazd pociągu planowany jest około godz. 9.10, powrót przed godz. 15.00 do stacji Kostrzyn. Podczas przejazdu planowane są liczne fotostopy, które poprowadzi Paweł Winnicki.  Od godz. 7.00 do 8.30 będzie można wejść na teren szopy Unikolu i wykonać zdjęcie SU45 i SM41 na tamtejszej obrotnicy.

Z pewnością ktoś zada pytanie, czemu dwie lokomotywy zostaną użyte do pociągu. Stanie się tak dlatego, że w stacji Barnówko nie ma możliwości dokonania zmiany czoła pociągu. Zatem zachodzi konieczność wykonania zmiany czoła w Dębnie Lubuskim i spychanie składu do Barnówka, co wiąże się z opracowaniem dodatkowego regulaminu przez PKP PLK lub użycia drugiego loka.

Lokomotywa SU45-141 w stacji Dębno Lubuskie (gdzie można zmienić czoło) przestawi się na koniec składu pociągu, dalej do Barnówka poprowadzi SM31-025.

Organizator przejazdu, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej pociąg wyruszy bez względu na liczbę chętnych.
Szczegóły na stronie: www.smkjaworzyna.pl.tl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Gdańsk: komunikacyjna Noc Muzeów Gdańsk: komunikacyjna Noc Muzeów
Następny artykuł Nieletni grafficiarze i 7,5 mkw. malowidła Nieletni grafficiarze i 7,5 mkw. malowidła