Arriva przejęła grupę Veolia Transport

Arriva przejęła grupę Veolia Transport

17 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Europejska grupa transportowa Arriva, należąca do Kolei Niemieckich (DB), przejęła autobusowego operatora Veolia Transport Central Europe (VTCE), posiadającego znaczącą pozycję na rynku przewozów w naszym regionie Europy, także w Polsce.

Fot. Veolia Transport

Arriva z siedzibą w Wielkiej Brytanii odpowiada w grupie Deutsche Bahn za prowadzenie przewozów poza granicami Niemiec. Spółka nie ujawniła jaką sumę zapłaciła za przejęcie autobusowego operatora Veolia.

VTCE zatrudnia ponad 6300 osób i zarządza flotą 3400 pojazdów w 60 zajezdniach zlokalizowanych w 6 krajach, w tym w Polsce.
Veolia oferuje kompleksowe przewozy autobusowe, regionalne, miejskie i dalekobieżne. W Czechach firma jest przewoźnikiem kolejowym.

W komunikacie Arrivy czytamy, że przejęcia nowego podmiotu rozszerza działalność Arrivy w Czechach, w Polsce i na Słowacji oraz otwiera możliwości rozwoju w Serbii, Chorwacji i na Słowenii.

Dzięki akwizycji Arriva może się pochwalić prowadzeniem działalności w 15 krajach, przy zatrudnieniu 55 tys. pracowników.

PODZIEL SIĘ