Solaris Tramino jadą do Brunszwiku

Solaris Tramino jadą do Brunszwiku

21 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

21 maja 2013 roku Solaris podpisał kontrakt z niemieckim Braunschweiger Verkehrs-AG na dostawę kolejnych tramwajów. Niemiecki przewoźnik wykorzystał tym samym opcję, która była zawarta w poprzednim kontrakcie, podpisanym w maju 2012 roku. Przewidywała ona zwiększenie pierwotnego zamówienia o 3 pojazdy.

Fot. Solaris

Pierwszy kontrakt obejmował dostarczenie 15 Solarisów Tramino. Łącznie polski producent wyprodukuje zatem 18 tramwajów. Będą one w 100 proc. niskopodłogowe, zbudowane z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażone będą w wózki przystosowane do wyjątkowego – wyróżniającego pod tym względem transport szynowy Brunszwiku – rozstawu toru o szerokości 1100 mm. Jest to jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie. W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybką wymianę pasażerów zapewni 6 par dwuskrzydłowych drzwi.

Obecnie zamówione tramwaje będą, tak jak poprzednie, wyposażone w superkondensatory, w których magazynowana jest energia. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację bilansu energetycznego pojazdu.

Dostawa pierwszych 15 Tramino nastąpi pomiędzy majem a grudniem 2014 roku. Kolejne 3 tramwaje zostaną dostarczone do końca maja 2015 roku. Wykorzystanie opcji zawartej w poprzednim kontrakcie jest możliwe również dzięki dofinansowaniu, które przewoźnik uzyskał od Kraju Związkowego Dolna Saksonia.

- Cieszymy się, że nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, po raz kolejny obdarza nas zaufaniem – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. – Zamawiając Solaris Tramino otrzymuje on nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko polubią komfort podróżowania, który oferują nasze tramwaje – dodaje.

PODZIEL SIĘ