Gama ponownie na testach w Lotosie

Gama ponownie na testach w Lotosie

21 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Lokomotywa 111Ed–001 Gama Marathon w zimie zakończyła eksploatację nadzorowaną w Lotos Kolei i trafiła do eksploatacji w PKP Intercity. Niedawno przeszła naprawę w zakładzie Pesy i znów jeździ z cysternami Lotosu.

Fot, Youtube, morfeusz120

W lutym zakończyły się testy Gamy w Lotos Kolej. W 26 składach przewoźnika lokomotywa przejechała 6859 km. Autorzy testów ocenili pojazd Pesy jako „lokomotywę stosunkowo łatwą w obsłudze, dobrze dającą sobie radę w prowadzeniu pociągów z dużym bruttem (…) posiadającą w chwili obecnej kilka mankamentów stosunkowo łatwych do wyeliminowania przez producenta”.

Wiosnę Gama spędziła w eksploatacji nadzorowanej w PKP Intercity, ale z przerwami. Gdy okazało się, że pojazd rysuje niektóre wagony, pojechał do Bydgoszczy, gdzie przeszedł kilka zmian. Między innymi wydłużono jego „zderzaki”, o czym niedawno pisaliśmy.

Później Gama wróciła do PKP Intercity, ale po nieszczęśliwym wypadku na szlaku pojechała na naprawę do producenta. Z naprawy skierowano ją do Lotos Kolej na kontynuację eksploatacji w składach towarowych.

Zobacz komentarz przedstawiciela Lotosu na temat 111Ed-001

PODZIEL SIĘ