Chcą rewitalizacji linii Radom - Tomaszów Mazowiecki

Chcą rewitalizacji linii Radom - Tomaszów Mazowiecki

12 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie „Radomskie Inwestycje” zwróciło się do władz Radomia, ministerstwa transportu oraz PKP Polskich Linii Kolejowych o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości na linii Tomaszów Mazowiecki – Radom.

Fot. Rafał Wilgusiak

Radomskie Inwestycje z zadowoleniem przyjęły informację o uruchomieniu nowoczesnego systemu sterowania na linii nr 22 Radom – Tomaszów Mazowiecki. „W związku z powyższym, mając na uwadze konieczność kompleksowej poprawy standardu przedmiotowej linii, zwracamy się ponownie z wnioskiem o podjęcie jeszcze w bieżącym roku prac zmierzających do likwidacji punktowych ograniczeń prędkości” – napisali w liście członkowie organizacji.

Radomskim Inwestycjom chodzi głównie o wykonanie robót na odcinku Radom-Krychnowice oraz między Wolanowem a Przysuchą. W kilku miejscach na tych trasach obowiązują ograniczenia prędkości do 30 km/h. Pociągi muszą zwalniać także na niestrzeżonym przejeździe między Krychnowicami a stacją Wolanów.

Dlatego Stowarzyszenie postuluje o zaplanowanie na rok przyszły prac rewitalizacyjnych na linii nr 22. Członkowie organizacji zwracają przy tym uwagę, że status przedmiotowej linii w ostatnim czasie radykalnie się zmienił w związku z wejściem w życie nowego Rozporządzenia Rady Ministrów z 17 kwietnia 2013r. w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. „Obecnie linia nr 22 posiada status linii o znaczeniu państwowym i oczekujemy, że w ślad za tym pójdą prace remontowe/rewitalizacyjne w większym niż dotąd zakresie. Gorąco liczymy na pozytywne odniesienie się do naszych propozycji” – kończą swój apel Radomskie Inwestycje.