Warszawa: co dalej ze Wspólnym Biletem?

Warszawa: co dalej ze Wspólnym Biletem?

14 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD zostanie – od 1 lipca br. – utrzymany na obszarze większości gmin aglomeracji warszawskiej. Jego funkcjonowanie jest niepewne jedynie w gminach powiatu wołomińskiego.

Fot. Dominik Skudlarski

Wszystkie samorządy otrzymały od ZTM propozycję przedłużenia współpracy w zakresie Wspólnego Biletu do końca pierwszego kwartału 2014 roku. ZTM zaproponował by rozliczenia odbywały się na takich samych warunkach jak obecnie, czyli gminy pokrywają 40 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na swoim terenie przy założeniu stawki za pociągokilometr w wysokości 22,90 zł.

Propozycję ZTM zaakceptowała już większość samorządów, z wyjątkiem władz gmin i władz powiatu wołomińskiego. Dalsze funkcjonowanie Wspólnego Biletu na linii wołomińskiej jest zagrożone. Samorządy mają czas do końca tygodnia na złożenie w tej sprawie ostatecznych i wiążących deklaracji.

Trwają również rozmowy z Kolejami Mazowieckimi na temat wysokości stawki za pociągokilometr, obowiązującej w latach 2014 i 2015. ZTM chce z przewoźnikiem i samorządami podpisać umowę o Wspólnym Bilecie jeszcze w tym roku. Obowiązywałaby co najmniej do końca pierwszego kwartału 2015 roku na obecnych zasadach (40 proc. udziału w kosztach).

Taka propozycja ustalenia stawki na lata 2014 i 2015 została złożona również WKD. Rozmowy z tym przewoźnikiem rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zderzenie dwóch pociągów w Argentynie Zderzenie dwóch pociągów w Argentynie
Następny artykuł Szwecja: ekolodzy przeciwni wzrostom stawek Szwecja: ekolodzy przeciwni wzrostom stawek