PORR ma mega kontrakt na katarskie metro

PORR ma mega kontrakt na katarskie metro

17 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Austriacka firma budowlana, od lat obecna także na naszym rynku, zdobyła największy kontrakt w swojej historii. PORR będzie wykonawcą Metra Doha.

Fot. doha-metro.com

Całość zlecenia o wartości 1,89 mld euro uzyskało Konsorcjum składające się z PORR oraz jego miejscowych partnerów SBG i HBK. PORR ponosi odpowiedzialność za 50 proc. całości projektu, co przekłada się na przychód koncernu wartości ok. 945 mln euro. Tym samym portfel zamówień koncernu PORR osiągnie najwyższy w historii poziom - prawie 4,5 mld euro.

Kontrakt jest etapem wieńczącym zlecone już w sierpniu ubiegłego roku „enabling works“, czyli czynności przygotowawcze do budowy metra w Doha. Projekt „Green-Line“ dotyczy budowy podwójnego ciągu tuneli o długości 16,6 km oraz obejmuje wybudowanie sześciu stacji metra.

Termin budowy to ok. 5 lat. Całość Projektu Metro Doha składa się z Red Line North, Red Line South, Gold Line, Green Line oraz Flagship Stations i stanowi element szeroko zakrojonej inicjatywy infrastrukturalnej w ramach „National Development Plan for 2030“ dla Kataru.

PODZIEL SIĘ