Radomski dworzec będzie miał menedżera

Radomski dworzec będzie miał menedżera

20 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wystosowało do PKP SA pismo, w którym pyta, kiedy zostanie ogłoszony konkurs na menedżera dworca kolejowego w Radomiu. 

Fot. Fot. MichalJM, Wikimedia

„ Z zainteresowaniem śledzimy proces powoływania menedżerów dla kolejnych obiektów dworcowych w naszym kraju. W związku z powyższym chcielibyśmy zapytać, kiedy można oczekiwać ogłoszenia konkursu na menedżera dworca kolejowego w Radomiu. Dworzec ten przechodzi aktualnie gruntowną modernizację” – piszą do PKP SA Radomir Jasiński, prezes i Damian Maciąg, sekretarz Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje.

Dodają również, że obiekt dworcowy w Radomiu znajduje się w sąsiedztwie dużego węzła przesiadkowego, a sam węzeł kolejowy charakteryzuje się znacznymi potokami podróżnych.

„ Mając powyższe na uwadze zasadnym wydaje się powołanie menedżera do zarządzania nieruchomością mogącą generować konkretne korzyści finansowe dla PKP SA” – czytamy dalej w piśmie.

PKP SA potwierdza, że będzie szukać menedżera dla tego obiektu, ale nie podaje konkretnej daty rozpoczęcia poszukiwań. Jak informuje Mirosław Kuk, dyrektor ds. komunikacji projektów strategicznych Departament Marketingu w PKP SA, na razie planowana jest wewnętrzna rekrutacja na to stanowisko.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Czech Raildays 2013 [zdjęcia] Czech Raildays 2013 [zdjęcia]
Następny artykuł Newag zmodernizuje EN57 dla Dolnego Śląska Newag zmodernizuje EN57 dla Dolnego Śląska