Geoplan nominowany do nagrody „Lider Nowoczesnych Technologii 2013”

Geoplan nominowany do nagrody „Lider Nowoczesnych Technologii 2013”

23 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Firma Geoplan ze Zgierza wykonująca pomiary geodezyjne dla kolei  otrzymała nominację do nagrody w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. 

Fot. Geoplan

Współorganizatorami konkursu są Urząd Miasta Łodzi oraz Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny. Zadaniem jest wyłonienie i nagrodzenie firm, które inwestują w nowe technologie poprzez prowadzanie badań (B+R) lub zakup rozwiązań, stosują innowacyjne rozwiązania w sposobie zarządzania oraz przestrzegają etycznych zasad w prowadzonej działalności.

Przy ocenie brano pod uwagę jakość i nowoczesność produktów (nowe produkty i usługi, ewentualnie otrzymane nagrody, wyróżnienia, posiadane certyfikaty), zastosowanie nowych technologii, innowacyjność w zarządzaniu, inwestycje, w szczególności tworzące nowe miejsca pracy.

Geoplan ze Zgierza  jest pierwszą firmą geodezyjną w Polsce, która uzyskała tak prestiżowe wyróżnienie.

Przedsiębiorstwo  uczestniczy w najważniejszych budowach na terenie całej Polski, a obecnie otwiera się także na rynki europejskie.

Od wielu lat stawia w swojej pracy na innowacyjność. Od początku działalności (1998 r.) firma  inwestuje w najnowocześniejsze dostępne na rynku rozwiązania technologiczne, sprzęt i oprogramowanie, współpracuje z wyższymi uczelniami zlecając wykonanie prac B+R, które pozwalają na świadczenie usług  na najwyższym światowym poziomie. Aktywnie korzysta z szans, jakie dają programy unijne - środki finansowe  pochodzące z RPO Województwa Łódzkiego. Geoplan skupia się na ulepszaniu zaplecza sprzętowego i inwestowaniu w rozwój i edukację swoich pracowników. Mimo odczuwalnych przez branżę trudności rynkowych  zatrudnienie  w  Geoplanie w stosunku do roku 2013 wzrosło dwukrotnie. Rośnie też  liczba i atrakcyjność realizowanych inwestycji.

Nowoczesne urządzenia i oprogramowanie pozwala pracownikom firmy działać szybciej i dokładniej, niż przy użyciu standardowego sprzętu wciąż powszechnie wykorzystywanego w obsłudze geodezyjnej inwestycji. Podczas modernizacji Centralnej magistrali Kolejowej Geoplan jako pierwszy w Polsce wykonał komercyjną pracę związaną z obsługą nowoczesnych, skomputeryzowanych podbijarek na dużą skalę. W kwietniu geodeci z Geoplanu pojawili się na odcinku autostrady A1 Brzezie-Kowal, gdzie m.in. dokonali nalotów bezzałogową platformą fotografującą Gatewing X100.

Aktualnie firma rozpoczyna kilka nowych kontraktów m.in. prace przy rewitalizacji linii kolejowej Koluszki – Częstochowa (głównym wykonawcą jest konsorcjum, którego liderem jest POL-AQUA, koszt całej inwestycji to blisko 600 mln zł) i modernizacji linii kolejowej 91 łączącej Kraków i Medykę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rozjazd na torach odstawczych metra Rozjazd na torach odstawczych metra
Następny artykuł Tunel Wisłostrady otwarty Tunel Wisłostrady otwarty