Banimex zbuduje przystanek w Opocznie

Banimex zbuduje przystanek w Opocznie

30 czerwca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe wyłoniły wykonawcę, który zbuduje peron na stacji Opoczno Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. Jest nim Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina, które za wykonanie zadania otrzyma 3 mln 995 tys. zł netto.

Fot. Dominik Skudlarski

Nowy peron będzie długi na 300 metrów i wysoki na 76 cm. Do dyspozycji podróżnych oddane zostaną wiaty, ławki oraz system informacji pasażerskiej. Cała infrastruktura zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz objęta całodobowym monitoringiem. Na stację będzie można dostać się korzystając z przejścia podziemnego, które powstanie pod torami. Prace obejmą również dojścia dla pieszych od strony południowej, przebudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz przedłużenie tzw. toru odstawczego umożliwiającego postój składów pociągów rozpoczynających i kończących bieg na stacji Opoczno Południe z kierunku Tomaszowa Mazowieckiego a w przyszłości i z Łodzi.

Na podstawie porozumienia, które zawarto na początku lutego tego roku, PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizują najważniejszą część inwestycji związaną z przebudową infrastruktury kolejowej a samorząd Opoczna, który przygotował dokumentację techniczną, zajmie się budową dodatkowej infrastruktury, jak dojścia do przystanku, droga dojazdowa czy parking samochodowy.

Budowa peronu przy torach Centralnej Magistrali Kolejowej umożliwi mieszkańcom regionu szybką i wygodną podróż pociągiem m.in. do Warszawy, Krakowa i Katowic.

PODZIEL SIĘ