Samorząd Cieszyna przejmuje dworzec

Samorząd Cieszyna przejmuje dworzec

17 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

15 lipca burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek podpisał akt notarialny finalizujący nieodpłatne przejęcie od PKP S.A. budynku dworca kolejowego wraz z przyległym terenem. Wartość nieruchomości wynosi 640 tys. zł.

Fot. SK

O przejęcie nieczynnego od 2009 r. dworca kolejowego w Cieszynie władze miasta starały się od kilku lat. Intensyfikacja rozmów nastąpiła w ostatnich miesiącach, kiedy wiadomo już było, że PKP przekaże nieodpłatnie miastu tę nieruchomość. Wówczas przystąpiono do ustalenia szczegółów i przygotowania formalności.

Akt notarialny, ustalający nowy stan właścicielski terenu dworca, burmistrz Szczurek podpisał z przedstawicielką PKP  Jolantą Michalską w poniedziałek. Oficjalne przejęcie nieruchomości nastąpi w piątek, 18 lipca, o godzinie 10.00.

Cieszyński magistrat podał w komunikacie prasowym, że na przejętym terenie powstanie centrum przesiadkowe obsługujące regionalny transport autobusowy i kolejowy. Roboty rozpoczną się dopiero w przyszłym roku.

– W tegorocznym budżecie miasta nie mieliśmy zabezpieczonych środków na ten cel, bo w momencie jego konstruowania sprawa przejęcia dworca nie była jeszcze pewna – mówi nam Edyta Subocz, rzecznik cieszyńskiego urzędu miasta. – Będziemy się starali o pozyskanie też środków zewnętrznych, w tym z Unii Europejskiej – dodaje.

PODZIEL SIĘ