PKP Cargo w sprawie wypadku w Koluszkach

PKP Cargo w sprawie wypadku w Koluszkach

17 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Cargo wydało oświadczenie w sprawie wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w Koluszkach. Lokomotywa kierowana przez nietrzeźwego maszynistę potrąciła mężczyznę, który z obrażeniem nóg został zabrany do szpitala.

Fot. PKP Cargo

PKP Cargo wystąpi do związków zawodowych z wnioskiem o opinię w sprawie zwolnienia dyscyplinarnego maszynisty, który prowadził pociąg towarowy pod wpływem alkoholu w nocy z wtorku na środę w rejonie Koluszek. Konieczność takiej konsultacji wynika z przepisów prawa, ponieważ maszynista jest członkiem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

PKP Cargo informuje, że niedopuszczalne jest prowadzenie pociągów pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających a sankcją w przypadku takich zachowań jest zwolnienie dyscyplinarne w trybie art. 52 kodeksu pracy.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 16 na 17 lipca na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Wojska Polskiego w Koluszkach. Razem z Policją wytypowane zostały cztery pociągi, które mogły przejeżdżać w tym czasie na tej linii kolejowej. Oględziny lokomotywy nie wykazały, by w zdarzeniu brał udział pociąg PKP Cargo, natomiast zgodnie z procedurami przebadano trzeźwość maszynisty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pracownicy PKP Cargo za strajkiem Pracownicy PKP Cargo za strajkiem
Następny artykuł LCS Kolbuszowa zwiększa obszar działania LCS Kolbuszowa zwiększa obszar działania