Koniec wrocławskiego „znaczka kolejowego”

Koniec wrocławskiego „znaczka kolejowego”

20 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 sierpnia nie będzie można kupić tzw. "znaczka kolejowego" za 16 zł, czyli zintegrowanego biletu na pociąg i komunikację miejską. Znaczki kupione w lipcu będą honorowane do końca wakacji.

Fot. Patryk Farana

Gmina Wrocław informuje, że spółka Przewozy Regionalne odmówiła przedłużenia wzajemnej współpracy. W ramach dotychczasowej współpracy posiadacze zintegrowanego biletu mogli korzystać z komunikacji miejskiej oraz pociągów Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich w granicach tzw. "Małej Aglomeracji Wrocławskiej".

Znaczek dopłaty kolejowej będzie można nabyć w cenie 16 zł jeszcze do końca lipca.

Dopłaty kolejowe nabyte przed 1 sierpnia 2013 r. będą honorowane w pociągach do końca ważności imiennego 30-dniowego biletu na dwie dowolne linie.

Od 1 września 2013 znaczki dopłaty kolejowej przejdą definitywnie do historii. Samorząd przypomina, że bez zmian obowiązują Znaczki Gminy obowiązujące w tzw. "Dużej Aglomeracji Wrocławskiej". Dostępne w cenie 86 zł (ulg. 43 zł) na wszystkie linie i 72 zł (ulg. 36 zł), obowiązują na obszarze ograniczonym stacjami: Strzelin, Jaworzyna Śląska, Wołów, Żmigród, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Malczyce, Trzebnica, do stacji znajdującej się na terenie Wrocławia. Ich sprzedaż odbywa się w kolejowych kasach biletowych.

Bez zmian pozostają także zasady korzystania z przejazdów pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich na podstawie biletów komunikacji miejskiej w granicach miasta.

PODZIEL SIĘ