PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny do KNF

PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny do KNF

26 lipca 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W czwartek, 25 lipca 2013 r. PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z potencjalnym debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Fot. PKP Cargo

- Jednym z elementów strategii PKP S.A. jest oferta publiczna akcji PKP Cargo i notowanie ich na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – powiedział Jakub Karnowski, prezes zarządu PKP S.A. – Jeśli ten proces zakończy się sukcesem, na warszawskiej giełdzie zadebiutuje pierwsza spółka z Grupy PKP. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje drugiej największej w Unii Europejskiej spółki z branży kolejowych przewozów towarowych, która będzie jednocześnie największą notowaną spółką z tej branży w Unii Europejskiej – dodaje prezes.

- Składając prospekt w KNF, wkroczyliśmy w kluczowy etap przygotowań PKP Cargo do oferty publicznej akcji i debiutu na warszawskiej giełdzie – mówi Łukasz Boroń, prezes zarządu PKP Cargo. – Dokładamy wszelkich koniecznych starań, aby odpowiednio przygotować spółkę do IPO Ostateczna decyzja dotycząca oferty publicznej, w tym jej terminu, będzie  oczywiście uzależniona m.in. od decyzji właściciela i warunków rynkowych – dodaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pierwsze efekty zmian w Kolejach Śląskich Pierwsze efekty zmian w Kolejach Śląskich
Następny artykuł Wolontariusze DB Schenker Logistics po raz 10. w akcji Wolontariusze DB Schenker Logistics po raz 10. w akcji