Koluszki – Częstochowa: DSS dostarczy kruszywa

Koluszki – Częstochowa: DSS dostarczy kruszywa

04 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Grupa DSS dostarczy do końca tego roku kruszywa o wartości blisko 16 mln zł brutto dla konsorcjum Pol-Aqua – Dragados – Vias – Electren. Zostaną one wykorzystane przy modernizacji linii kolejowej nr 1 Koluszki – Częstochowa.

Fot. DSS

- Kolej jest dla nas bardzo ważnym kierunkiem rozwoju. Dostawy dla tej branży realizowaliśmy już wcześniej, ale tym zleceniem znacząco zwiększyliśmy portfel zamówień Patrząc na plany inwestycyjne PKP widać, że w tym rynku tkwi ogromny potencjał, który zamierzamy w pełni wykorzystać – mówi Mariusz Roman, prezes zarządu DSS. - To kolejna duża umowa podpisana w ostatnich miesiącach. Jesteśmy w szczycie sezonu inwestycyjnego i pracujemy na pełnych obrotach, także na dodatkowych zmianach – dodaje.

Grupa DSS ma kilkunastoprocentowy udział w rynku kruszyw łamanych w Polsce, co daje jej pozycję lidera. Kruszywa z jej kopalni charakteryzują się bardzo wysoką jakością, która była potwierdzana szeregiem certyfikatów, w tym certyfikatem ZKP na podsypkę kolejową oraz świadectwem jakości wydanym przez Centrum Naukowo-Techniczne Kolejnictwa. Tłuczeń z kopalni DSS spełnia wszystkie wymagania jako materiał podsypkowy do budowy i utrzymania nawierzchni kolejowych na wszystkich liniach PKP PLK, w tym przystosowanych do dużych prędkości (powyżej 200 km/h).

- Stale inwestujemy w jakość m.in. wymieniając sprzęt na nowocześniejszy. Ponadto obecnie rozpoczynamy budowę nowej odpylarni. Dzięki takim działaniom jesteśmy bardzo konkurencyjni i mamy wiele zamówień zarówno od dużych klientów, jak i mniejszych firm. Prowadzimy negocjacje w sprawie kolejnych kilku dużych kontraktów dla Grupy DSS – mówi Maksymilian Kostrzewa, prezes zarządu KKSM i członek zarządu DSS.

 

PODZIEL SIĘ