Co dalej z tramwajem w Olsztynie?

Co dalej z tramwajem w Olsztynie?

07 sierpnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Olsztyński urząd miasta jest o krok od podjęcia decyzji dotyczącej przyszłości realizacji projektu budowy sieci tramwajów w tym mieście. Na razie wykonuje go firma FCC Construcción, ale wcale nie jest pewne, że to ona będzie go kończyć.

Fot. tramwaj.olsztyn.eu

– Analizujemy sytuację pod kątem odstąpienia od umowy z firmą FCC. Dotychczasowy postęp prac pozostawia wiele do życzenia, ale muszę być pewien, że podejmę słuszną decyzję – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna – Naszym priorytetem jest dokończenie tej ważnej inwestycji.

Urząd Miasta Olsztyna czeka na opinie prawne, które pomogą wskazać najkorzystniejszą ścieżkę dokończenia budowy torowiska. Trwają przygotowania do działań, które nastąpią po ewentualnym odstąpieniu od umowy, do realizacji różnych rozwiązań. Dla usprawnienia działania, związanego z dokończeniem budowy, analizowana jest możliwość wprowadzenia nie jednego a kilku wykonawców. Na razie jednak, urząd miasta jest w fazie głębokiej i wnikliwej analizy formalno-prawnej. Każdy z nowych scenariuszy łączy się z wydłużeniem realizacji zadania. Na taki stan rzeczy ma wpływ dotychczasowe tempo budowy.

PODZIEL SIĘ