SKM Warszawa promuje sport wśród dzieci

SKM Warszawa promuje sport wśród dzieci

07 września 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Szybka Kolej Miejska w Warszawie i Stowarzyszenie Nasza Choszczówka zapraszają do dopingu młodych sportowców podczas jednodniowej olimpiady sportowej dla dzieci i młodzieży.

Fot. Dominik Skudlarski

Zawody dla uczniów szkół podstawowych rozpoczną się w niedzielę o godzinie 12.00 zapaleniem znicza na placu przy klubie Dziki Zakątek przy ul. Chlubnej 2.

Do tej pory swój udział zadeklarowało blisko 180 sportowców. Olimpiada jest swoistego rodzaju dziesięciobojem. Wszystkie dzieci biorą udział we wszystkich konkurencjach (biegowe, na celność, wysiłkowe i na zwinność), są oceniane według płci i wieku.

Zgłoszenia przyjmowane są  jeszcze dziśna adres basia.nyk@wp.pl. Należy podać imię nazwisko, rok urodzenia, wzrost (to do koszulek) dla uczestników, a wolontariusze dodatkowo proszeni są o dane szkoły, gdyż SKM wysyła podziękowania do szkół). Uczestnicy przy zapisach płacą 10 zł na los na loterię pt szczęśliwy numerek. Zawody kończą się ok. godz. 15.30.

To już osiemnasta edycja sportowych zmagań. W kilku ostatnich olimpiadach brało udział po 220 - 240 dzieci i ponad 500 osób dorosłych w charakterze pomocy i obserwatorów. Imprezy te stwarzają niezapomnianą atmosferę wspólnej zabawy, łączą ludzi, integrują lokalne środowisko, wychowują młodzież, wyłaniają sportowe talenty.

Nie byłoby możliwe także kontynuowanie imprez gdyby nie bezinteresowna pomoc wolontariuszy. Już prawie 100 osób uczestniczyło  w przeprowadzeniu zawodów. Są to m.in. sędziowie i ich pomocnicy, opiekunowie grup, komputerowcy obliczający na bieżąco wyniki zawodów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Tramwaj pełen bluesa w Bytomiu Tramwaj pełen bluesa w Bytomiu
Następny artykuł Kto wybuduje linię tramwajową do stacji PKM Brętowo? Kto wybuduje linię tramwajową do stacji PKM Brętowo?