Niepełnosprawni pojechali z KŚ do Wisły

Niepełnosprawni pojechali z KŚ do Wisły

08 września 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W sobotę, 7 września 2013 r. Koleje Śląskie zorganizowały dla niepełnosprawnych z regionu charytatywny wyjazd do Wisły.

Fot. Kuba Gułajewski

W wyjeździe uczestniczyło ok. 200 osób - dzieci i dorosłych, o różnym stopniu niepełnosprawności, którym towarzyszyli ich opiekunowie. Były to osoby m.in. z Zabrza, Pszczyny, Siemianowic Śląskich i Katowic. Na co dzień są oni podopiecznymi zespołów szkół specjalnych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz fundacji i stowarzyszeń wspierających osoby niepełnosprawne.

Pociąg specjalny wyruszył w sobotni poranek z Gliwic i przez Zabrze Makoszowy, Katowice i Pszczynę. Dojechał do Wisły około południa. Czas wolny w Wiśle niepełnosprawni spędzili uczestnicząc w plenerowym spacerze oraz w organizowanych w tym czasie imprezach i kiermaszach z okazji Dnia Wisły. W drodze powrotnej czekała na uczestników niespodzianka - wszyscy otrzymali drobne upominki od przewoźnika.

To kolejny pociąg charytatywny zorganizowany w całości dla niepełnosprawnych. Dzięki Kolejom Śląskim w minionym roku blisko dwustu niepełnosprawnych oglądało finał Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Artystycznych w wiślańskim amfiteatrze.

PODZIEL SIĘ