Rozwijaj się z transportem publicznym

Rozwijaj się z transportem publicznym

18 września 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przez tydzień trwania kampanii, miasta na całym świecie będą wspólnie promować transport publiczny, jego korzyści oraz pozytywny wpływ komunikacji na rozwój zielonych, przyjaznych oraz zrównoważonych miast i regionów.

Fot. Dominik Skudlarski


Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP), która zapoczątkowała kampanię oraz objęła patronat nad całą inicjatywą, już od 2012 r. koordynuje inicjatywę połączenia wszystkich swoich członków z 92 krajów świata pod wspólnym hasłem „Wszyscy razem dla rozwoju transportu publicznego”. W trakcie Europejskiego Tygodnia Mobilności 2013, władze miejskie, operatorzy oraz zarządy komunikacji miejskiej ze wszystkich regionów świata promują hasło rozwoju z transportem publicznym na swoich stronach internetowych, na pojazdach, przystankach oraz w mediach społecznościowych.

– Duża liczba miast biorących udział w naszej akcji doprawdy napawa optymizmem – powiedział sekretarz generalny UITP Alain Flausch. – Dzięki kampanii chcemy wysłać mocny sygnał do wszystkich osób korzystających z transportu publicznego oraz mających wpływ na jego funkcjonowanie, czyli do polityków i pasażerów, że transport publiczny to najmocniejsza, jak nie jedyna alternatywna dla zrównoważonego rozwoju miejskiego, jedności społecznej, rozwoju miejsc pracy oraz zielonych miast – dodał.

– Komunikacja miejska to jeden z naszych priorytetów – podkreśla prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Mamy przecież jeden z największych i najlepszych systemów transportowych w tej części Europy. Konsekwentnie rozbudowujemy infrastrukturę – powstaje centralny odcinek II linii metra, modernizujemy i budujemy nowe linie tramwajowe. Unowocześniamy tabor, kupując nowe ekologiczne, niskopodłogowe autobusy, tramwaje i pociągi – dodaje.

Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP) jest niezależnym międzynarodowym stowarzyszeniem promującym interesy transport publicznego oraz zrzeszającym operatorów i zarządy transportu publicznego, a także władze publiczne, producentów i ośrodki akademickie związane z miejską i podmiejską komunikacją zbiorową. UITP jest światową platformą współpracy, wymiany praktyk oraz rozwoju modelów operacyjnych i biznesowych między 3400 członkami z 92 krajów. UITP jest również globalnym adwokatem miejskiej i podmiejskiej mobilności oraz zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, na poziomie Unii Europejskiej, UITP jest głównym partnerem Komisji i Parlamentu Europejskiego w sprawach zrównoważonego transportu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Unii www.uitp.org.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Aplikacja IC Navigator na Windows Phone Aplikacja IC Navigator na Windows Phone
Następny artykuł Stadler pokaże w Gdańsku model piętrowego KISS-a Stadler pokaże w Gdańsku model piętrowego KISS-a