EKK Wagon dostarczy 330 wagonów dla PKP Cargo

EKK Wagon dostarczy 330 wagonów dla PKP Cargo

03 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Podczas targów TRAKO 2013 Europejskie Konsorcjum Kolejowe „Wagon” podpisało z PKP Cargo umowę na dostawę 330 nowych wagonów platform 80 stopowych do przewozu kontenerów.

Fot. EKK Wagon

Ten kontrakt, warty ponad 100 mln zł, to największe tego rodzaju wydarzenie na rynku przewozów intermodalnych w Polsce w ostatnich latach i jednocześnie największe jak dotąd zamówienie PKP Cargo związane z tym segmentem działalności.

- Dla naszej firmy jest to duży prestiż, sprzyjający rozwojowi. Podobny kontrakt, na dostawę 60 takich samych platform, zawarliśmy niedawno ze słoweńską firmą Adria Kombi – mówi Zbigniew Chlebowski, wiceprezes zarządu.

Sześcioosiowy przegubowy wagon platforma 80’ typu 629Z serii Sggrss-K do przewozu kontenerów odpowiada obowiązującym w komunikacji międzynarodowej przepisom odnośnie konstrukcji i w każdym stanie załadowania może przejeżdżać przez: rampy promowe o kącie nachylenia mostka promowego 1°30’ przy promieniu łuku toru wynoszącym 120 m, tory rozrządowe o promieniu łuku toru co najmniej 75 m, górki rozrządowe z rozrządem tylko metodą odstawczą.

Wagon może kursować jako pojedynczy lub jako pociąg wagonów zblokowanych. Jest wyposażony w trzpienie do mocowania kontenerów 20’; 30’ i 40’, które umożliwiają transportowanie ładunków rozmieszczonych, zgodnie ze schematem załadunku wagonu, jednolicie lub różnorodnie na całej długości wagonu.
 

PODZIEL SIĘ