Nowe spółki PKP Cargo: Cargolok i Cargowag

Nowe spółki PKP Cargo: Cargolok i Cargowag

03 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik zarejestrował dwa nowe podmioty, które przejęły spółki grupy PKP Cargo Logistics odpowiedzialne za serwis i utrzymanie taboru.

Fot. Adam Brzozowski

Grupa PKP Cargo Logistics zmieniła strukturę podmiotów zajmujących się naprawami wagonów i lokomotyw. 1 października w KRS zarejestrowano połączenia spółek. W ramach grupy połączono osiem  firm odpowiedzialnych za remonty wagonów w jedną spółkę oraz dwie spółki odpowiedzialne za utrzymanie lokomotyw w jeden podmiot.

- Połączenie pozwoli nam na zoptymalizowanie liczby obiektów wynajmowanych na potrzeby napraw w Cargolok i Cargowag, oraz pozwoli na lepsze dostosowanie punktów utrzymania taboru do potrzeb naszej spółki – mówi Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo.

Według Łukasza Boronia nowe, skonsolidowane podmioty mają docelowo świadczyć usługi utrzymania i napraw taboru również dla innych przewoźników.

Spółki przejęte przez Cargowag:

PKP Cargo Wagon w Toruniu, PKP Cargo Wagon – Kraków, PKP Cargo Wagon – Tarnowskie Góry, PKP Cargo Wagon - Jaworzyna Śląska, PKP Cargo Tabor - Pomorski w Tczewie, Gorzów Wagony w Gorzowie Wielkopolskim, Wagrem w Kluczborku.

W wyniku połączenia firm kapitał zakładowy w PKP Cargowag został podwyższony z kwoty 7,5 mln zł do 71,63 mln zł.

Spółka Cargolok przejęła PKP Cargo Tabor Ostrów Wielkopolski. W wyniki tej operacji kapitał zakładowy spółki Cargolok został podwyższony z 9,96 mln zł do 18,13 mln zł.

PODZIEL SIĘ